עמותת מרים פ. לינדברג - שירה למען שלום

הקרן ע”ש מרים פליציה לינדברג

אינשטיין 29, רמת אביב 69101, תל אביב ישראל. טלפון 972/54/4860597

בפסטיבל ברכת החמה, הקרן על שם מרים פ. לינדברג יארח אירוע הקראת שירים, ב-13 אפריל 2009, בבית כנסת "נועם" שבבנין הסראיה בעיר צפת.

ערב הקראת שירים בחסות הקרן על שם מרים פ. לינדברג:
שירים מאת הפרופסור שטנדיג-לינדברג ומרים לינדברג, מוקראים ע"י אווה אריאלה לינדברג, ושירים בנושא השמש, מוקראים ע"י ראובן גולדפרב ואדם שונברון.

לקבלת מידע נוסף על המוסד הנ"ל ועל ספרי השירים שחיברו מרים פ. לינדברג ופרופסור שטנדיג-לינדברג, ראה באתר
http://profmagnesium.com/Poetry.htm


פרסים

הקרן ע”ש מרים פליציה לינדברג, העניקה פרסי “שירה לשלום” למשוררים כשרוניים אף כי לא ידועים ,הן ברמה המקומית והן ברמה הבינלאומית, מזה שנים רבות. הקרן הציבה לה למטרה לפרסם את כתביה של מרים פליציה לינדברג ולעודד כתיבת שירה ועבודת שלום. הקרן מתמקדת גם בחיזוק ובעידוד של עבודת שלום במזרח התיכון, ובין יתר פעילויותיה גם "הכנס למנהיגות לשלום"

ביוגרפיה

מרים פליציה לינדברג נולדה בשנת 1957 בשטוקהולם ונקברה בירושלים בשנת 1975. היא היתה בת 18 כשנפטרה. היא נודעה בזכות מלחמתה נגד נשק אטומי, בשל מעורבותה בתנועות נוער, ופעילותה האינטנסיבית, חרף גילה הצעיר, למען השגת שלום במזרח התיכון למען זכותה של מדינת ישראל להתקיים ולמען עולם שליו לכל האנושות באשר היא. נזכור אותה לא רק בזכות היותה יצירתית ופעילה, אלא גם בזכות נשמתה הענקית

ספר

היא כתבה שירים, מגיל 8 בעברית, ויותר מאוחר בשוודית, אנגלית וצרפתית. את ספרה "שירה של מרים" ניתן להשיג באמצעות פנייה ישירה לקרן לכתובת: אינשטיין 29, רמת אביב 69101, תל אביב ישראל

טלפון 972/54/4860597

לצורך תרומות באמצעות הפקדה בנקאית:

בנק המזרחי, רמת אביב, סניף 493 חשבון מספר 476531